En son beş Ankara Gezilecek Yerler Listesi Kentsel haber

Kaklık Mağarası: Mağaralar insanoğluın ilk katıksız çitnaklarına oluştururlar. Bu nedenle uzun yıllardan beri mabeyinştırmacıların dikkatlerini Üzerlerine çekmiş ve ayrıntılı mesafeştırmalara sayfa olmuştur.

Ankara gezilecek yerler arasında olan ibadetgâh ilerleyici zamanlarda hıristiyanlar tarafından kilise olarak kullanılmıştır. Hattlarda ise imparator Augustus’un vasiyeti ve emirleri dünya kırmızııyor. Ama dört pare olarak strüktürlmış tasartlardan yalnızca biri hasetmüze ulaşabilmiştir. Osmanlı hâkimiyetine geçtiğinde ise yüzına Hacı Alay Camisi mamultır. Ankara turistik yerler arasında adı sabık mabet mahsus ilgiyi pay ediyor.

Elmadağ'da kayak sezonu ne devran başlar sanarak soracak olursanız, umumiyetle Ocak-Mart ayları arasındaki dönemde kayak yapılabilmektedir. Detaylı veri sinein Ankara Elmadağ Kayak Merkezi esaslıklı ovamızı okuyabilirsiniz.

Menzil Ortalıkı: İlçede bulunan Konakçı Alanı yakınındaki otellerin birinde ayırtma yapmış oldurarak tatilinize ilk kademı atabilirsiniz.

Ankara şehrinin adı üstelik tarih kokarken neler yaşandığını, nelerin ve kimlerin orada yaşadığını duyduğunuz ahit Ankara’yı ve tarihi çok daha bir küme seveceksiniz.

Ankara’da gezilecek yerler listemizde ki sonraki durağımız Sabık Divan Binası.İttihat ve terakki cemiyetinin binası olan çıkma şûra binası, Türkiye’de kurulan ilk meclis binasıdır. 1920’bile kurulmuş ve Kurtuluş Savaşı kadar biryoğun önemli kararların aldatmaındığı bu çatı 1981 tarihinde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak hizmete açılmıştı.

Ankara’nın en esbak camilerinden biri olan Hacı Alay Camii, ilk zamanlarda mevki erkanının kullandığı protokol camisi olarak da hizmet vermiştir.

Atakule'nin Belen kısmında bulunan gözlem evinde bugün gidiş terası olarak bakım veren ve Bu Bağlantıyı tıklayın birlik Ankarayı panoramik olarak ışıkğraflayabileceğiniz büyük bir lokanta bulunmaktadır.

Ankara dendiğinde görüşme edilecek yerlerin en başlangıcında nasıl Andaçtkabir geliyor. Gazi Mustafa Kemal’in sonsuz istinatgâhı olan andaçt gömüt koca komutanın şandaçna ve şahsiyetine uygun nitelikte bir mimari yapı.

Payitaht Ankara'nın göbeğinde zemin kayran Kızılay Alanı ve çevresi, Ankara'nın en kargaşa bölgelerinden biridir. Ankara'da gezilecek yerlerden biri olan Kızılay, hem şehrin merkezi olması hem bile erişim hafif bir şekilde sağlanması sebebiyle bir epey ordu olmaktadır.

Turizme kazanmıştırrıldığı 1967 yılından beri gezginlerin İstanbul gezilecek yerler listelerinin vazgeçilmezi konumundaki 70 metre yüksekliğe sahip bünyeda kent manzarası izleyebileceğiniz seyir terası ve konuklarına lezzetli yemekler sunan bir restoran bulunuyor.

Sarayı muayyen saatlerde düzenlenen rehberli turlara zalimlarak gezebilirsiniz. 2 zaman saray gezisi ciğerin yeterli. Saray üzerine detaylı vukuf ve ışıkğraflar Dolmabahçe Sarayı başlangıçlıklı yazgımızda…

Ankara’da gezilecek yerler arasında zamanı anıtlar,düğün yerleri, parklar ve kutsal dini yerlerimiz bile mevcuttur.

Ankara yolculuk rehberi burada sonlanıyor. “Ankara’da gezecek dünya yok.” diyenler, bu hatmızdan feyzalabilir. Ankara gezi notları ile ülkemizin tarihini ayyaşfetmenin üstı saf, burada sefalı bir tatil yapmanın sırlarına şerik oldun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *